Gta Vice City Genel Özellikler

Gta Vice City” Rockstar North tasarlanılarak, Rockstar Games tarafından piyasaya çıkarılan Gta serinin bir parçasıdır.

Bir devam oyunu olarak görülsede oyunda anlatılan Grand Theft Auto 3’den öncesini konu almaktadır. Oyun Miami temel alınarak oluşturulan Gta Vice City isimli kurgusal bir şehirde geçmektedir.

GTA serisini sevmeyen oyuncu yok denecek kadar azdır. Genelde sevmeyen arkadaşlarımın sayısı, bir elin parmaklarından daha az olduğu bir gerçek. Son haddine kadar hırs, şiddet, aksiyon, entrika, ölüm içeren bir oyunun bu kadar sevdiren yanı nedir? FPS’ye burun kıvıran kızların dahi çoğunun oynadığı bir yapım olması nasıl sağlanmıştı? Bu ve bunun gibi soruların cevabı yazının ileri ki paragraflarında gizli.

Tartışılmaz bir gerçek Sony’nin portatif PlayStation’ı, çoğu el konsolundan daha fazla ses getirdi. Türkiye şartlarına göre biraz tuzlu yapısı nedeni ile ona sahip olanlar, tüm marifetlerini sonuna kadar kullanma lüksünde de sonuna kadar haklılar. Piyasanın en iyi iki müdavimi bir araya geliyor ve GTA ile PSP buluşuyor; açıkçası ortaya da çok güzel bir şey çıkıyor. GTA 3’ün PSP versiyonu olan Liberty City Stories, pek fazla şeyi değiştirmeden yapımın yeni el konsolunda oynanabilmesini sağlamıştı. Yapımcıların çaba sarfetmeden ellerinde olan kaynağı aynen PSP’ye aktarmalarından akla gelen ilk şey, serinin el konsolunda da aynen devam edeceği idi. Tahminler yanılmadı ve PSP serinin ikinci üç boyutlu oyunu olan Grand Theft Auto: Vice City’nin, sonuna Stories eklenmiş versiyonunu ağırlamaya başladı. Vice City Stories, Liberty City Stories’teki gibi asıl oyunun daha basit bir versiyonu. Kahramanlarımız, görevlerimiz ve hikayemiz farklı; ancak harita, oyunun ilerleme yapısı, silahlar ve araçlar aynı. Maddi sıkıntılar yüzünden Ordu’ya katılmak isteyen karakterimiz Vin Vance’e, komutanı tarafından test icabı bazı görevler veriliyor. Yapılan bir kaç teslimat görevi ardından kendimizi uyuşturucu mafyasına karışmış buluyor ve onların paketlerini teslim etmeye çalışırken koşuşturuyoruz.

Sistem Gereksinimleri

Minumum Sistem Gereksinimleri :
PII 233, 64 MB RAM, 3D hızlandırıcı, 200 MB boş sabit disk alanı, Windows 95+

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:
PII 400+, 128 MB+ RAM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*