Gta 5

Gta 5 diğer versiyonlarından daha fazla ses getirerek piyasada yerini aldı, istediği sistem özellikleri gerçekten üst düzey. Bir çok insan sırf gta 5 oynayabilmek için sistemini yeniledi ya da yeni bilgisayar aldı. Gta 5 ile tüm bilgiler bu sayfamızda, iyi oyunlar.

Gta 5

Gta 5 Hileleri
Gta 5 Playstation Hileleri
Gta 5 Resimleri

Oyun
Oyunda Michael, Franklin ve Trevor isminde üç farklı karakter mevcuttur. Oyundaki üç karakterden her birinin farklı alanlarda farklı yetenekleri ve güçleri vardır. Örneğin, Trevor eski bir savaş pilotu olduğu için uçak, jet, helikopter ve diğer hava araçlarını kullanma konusunda diğer karakterlerden daha iyidir. Michael ise eski bir banka soyguncusu olduğundan silah kullanma konusunda diğerlerinden daha iyidir. Franklin ise araç hırsızı olduğundan otomobil ve motosiklet sürme konusunda diğerlerine göre çok daha ustadır. Oyuncular karakterler arasında geçiş yapabilme imkanına sahip olacaklardır. Karakterler arasında geçiş yapılırken oyuncunun kullandığı karakterden Google Earth benzeri bir haritaya doğru uzaklaşıp diğer karaktere zoom yaparak geçiş yapılacaktır. Karakterler arası mesafe ne kadar kısa ise geçiş işlemide o kadar kısa olacaktır. Oyunda jet ski sürme, uçuş challenge’larına (uçuş okuluna benzer ölçekte uçak müsâbakaları) ve off-road müsâbakalarına katılma, paraşütle atlayış, akrobasi, yoga, triatlon yapma, tenis oynama ve golf oynama gibi birçok küçük etkinlik mevcuttur. Her bir karakterin ayrı hobileri vardır.[18]

GTA IV’da seriye giren mobil telefon da bu seride biraz değiştirilmiş bir biçimde yer alacaktır. Mobil telefon daha çok internete bağlanmak için kullanılacak. iFruit isimli yeni telefondan resimler çekip Rockstar Social Club‘a yükleyebilme olanağı sunulacak. Telefonda aynı zamanda kamera, internet, kişiler, sosyal medya, bir takvim ve bitirilen bir görevi tekrar yapabilme olanağı sunan bir uygulama yer almaktadır. Ve aynı zamanda iFruit akıllı telefona indirilebilir.

GTA V’de önceki serilere göre daha çok araç bulunacak. Önceki serilerdeki kontrol sistemi, hemen hemen bu oyunda da aynı şekilde olacak. Ayrıca, Max Payne 3’deki multiplayer moduna benzer bir çoklu oyuncu modu olacaktır.

Oyunun haritasının Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV oyunlarının haritalarından daha büyük olduğu açıklanmıştır.Oyundaki haritalardan birisi ise,çöl arazili olan Manhunt adlı oyundan bildiğimiz carcer city olarak geçmektedir. Bazı özel korumalı bölgelerin dışında oyunun tüm haritası açık olacak ve başlangıçtan itibaren tüm haritayı gezmek ve keşfetmek mümkün olacaktır. Oyundaki coğrafi alan büyük ve geniştir. Dağlar, nehirler, göller, okyanuslar, askeri üsler, plajlar, tarım arazileri, ormanlar, çöller ve yoğun kentsel ortamlar mevcuttur. Okyanus tabanı ayrıntılı ve keşfedilebilmeyi bekler bir haldedir. Dalış kıyafeti, oksijen tüpü ve palet gibi dalış ekipmanlarıyla deniz altına dalabilmek mümkün olacaktır. Deniz altında doğal yaşamda mevcuttur. Bunun yanında deniz altında batıklara ve hazinelere ve zehirli mantarlara rastlamak mümkündür.

GTA San Andreas’taki istatistik özelliği bu oyunda da yer alacaktır. Her bir karakterin istatistik özellikleri bulunacaktır. Dayanma gücü, dayanıklılık, hız, araba sürüşü, nişancılık ve “özel yetenekler” gibi istatistikler; sürüş, koşu, atış vb. gibi aktiviteleri yaptıkça artış gösterecektir. Yine San Andreas oyununda olduğu gibi bu oyunda da ev, garaj, işyeri satın almak veya kiralamak mümkün olacaktır. Taksi firması, tekne limanı, gece kulübü, golf sahası vb. gibi işyerleri oyuncular tarafından satın alınabilecek ya da kiralanabilecektir. Önceki oyunlarda da olduğu gibi, karakterlerin saç, kıyafet ve dövmeleri özelleştirilebilecektir. Yine otomobiller ve motosikletler Los Santos Customs adlı dükkânda modifiye edilebilecektir. Oyunda silah menüsü önceki oyunlardan çok farklı bir şekilde tasarlanmıştır. Red Dead Redemption ve Max Payne 3 oyunlarındakine benzer bir şekilde silahlar artık dairesel bir menüden seçilecektir. Silahlar, lazer görüşü, dürbün, susturucu, fener ve çeşitli yüksek mermi kapasitesine sahip şarjörlerle modifiye edilebilecektir.Oyunda aynı zamanda lipsync özelliği de bulunacaktır.

gta5-3

Minimum Sistem Gereksinimleri
Windows 8.1 64 Bit, 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz ya da AMD Phenom 9850 Quad-Core
4GB Ram
NVIDIA 9800 GT 1GB ya da AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
65GB Boş alan

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
Windows 8.1 64 Bit, 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ ya da AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ
8GB Ram
NVIDIA GTX 660 2GB ya da AMD HD7870 2GB
65GB boş alan

Kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Grand_Theft_Auto_V